Alan Shearer ve Thierry Henri Premier League Hall of fame’e dahil edildi

Eski İngiltere forvet oyuncusu alan Shearer ve Eski Fransa forvet oyuncusu Thierry Henri, Premier League Hall of fame’e giren ilk oyuncular oldu bş 1xbet ayna.

Shearer, 1995 yılında unvanı kazandığı Blackburn Rovers ve Newcastle United için 260 gol atan Premier League rekoru kırdı.

Henri, Arsenal için 258 maçta Premier Lig’de rekor 175 gol attı.

O dört kez rekor sezonunda ligin en golcü oldu.

Henri unvanını iki kez kazandı ve 2003-04 sezonunda şampiyonada kaybetmeyen Arsenal’in bir parçasıydı.

Southampton’dan Blackburn’a taşınan 50 yaşındaki Shearer,» Premier lig’i süsleyen inanılmaz oyunculardan bazılarına baktığınızda-haftadan haftaya, yıldan yıla — Hall of fame’e girmekten onur duyuyorum «dedi.

«Tüm Takım arkadaşlarıma ve çalıştığım yöneticilere ve antrenörlere teşekkür etmeliyim.

«Tek istediğim profesyonel bir futbolcu olmak. Bu benim hayalimdi, kupa kazanma hayalim ve St. James Park’ta gol atma hayalim, dokuz numaralı siyah-beyaz gömlek giydi ve harikaydı. Her dakikadan zevk aldım.”

Shearer, Premier Lig’de 100 gol atan ilk oyuncu oldu. Blackburn için 138 maçta 112 ve Newcastle için 303’te 148 attı.

Henry ayrıca, 2002-03 sezonunda rekor 20 asist de dahil olmak üzere sekiz Premier League sezonunda 74 asist verdi.

43 yaşındaki Henry, “alan Shearer ile birlikte Premier League Hall of fame’e ilk iki asker olarak görevlendirilmek, özel olmaktan çok daha fazlasıdır” dedi.

«Gençken, sadece bir çift ayakkabı almaya çalışıyordum ve şimdi Şöhret salonundan bahsediyoruz.

“Kariyerim boyunca özenle oynamak istedim ve bu dava için mücadele ettiğimden emin olmak istedim, çünkü hayranların görmek istediği her şey bu.»

23 eski oyuncunun kısa bir listesi de açıklanacak ve bunlardan altısı 2021 Hall of fame’e girecek ve taraftarlar seçimlerine oy verebilecekler.

Like this post? Please share to your friends:
❤1xBeT Türkiye❤
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: