Avrupa Süper Ligi: Altı Premier Lig takımının tamamı yarışmadan çekildi

Avrupa Süper Ligi’ne (ESL) katılan altı Premier Lig takımının tamamı bet1x mobil turnuvasından çekildi.

Chelsea 1xBet
Chelsea taraftarları, Stamford Bridge yakınlarındaki Avrupa Süper Ligi’ne katılmalarını protesto etti

Chelsea, çıkış belgelerini hazırlayarak bunu yapma niyetini ifade ettikten sonra, Manchester City ayrılan ilk kulüp oldu.

Diğer dört takım – Arsenal, Liverpool, Manchester United ve Tottenham – şimdi hepsi aynı şeyi takip etti.

İtalyan Inter de artık bu projeye katılmak istemediği için ayrılmayı planlıyor.

BBC Sport, Serie A patronlarının Salı günkü dramatik olaylardan sonra emekli olmaya hazırlandığını anlıyor.

Söz konusu yedi takımın yanı sıra İspanyol Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid ile İtalyan Milan ve Juventus’un oluşturduğu 12 takımlı Süper Lig Pazar günü açıklandı ve geniş kınama cezası aldı.

ESL Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “İngiliz kulüplerinin üzerlerine uygulanan baskı nedeniyle bu tür kararları almaya zorlandığının duyurulmasına rağmen, teklifimizin Avrupa yasa ve yönetmeliklerine tamamen uygun olduğuna ikna olduk” dedi ve “ikna olduk. Avrupa futbolunun mevcut statükosunun değiştirilmesi gerektiği ”.

İtalyan la Repubblica gazetesine verdiği röportajda Juventus başkanı Andrea Agnelli, kalan kulüplerin “ilerleyeceğini” ve projenin hala “% 100 başarı şansı” olduğunu söyledi.

Manchester City, Süper Lig’den “çekilme prosedürlerini resmi olarak kabul ettiklerini” doğruladı.

Liverpool, önerilen ayrılık ligine katılımlarının “durdurulduğunu” söyledi.

Manchester United, “taraftarlarımızın, Birleşik Krallık hükümetinin ve diğer kilit paydaşların katılmama kararlarına verdikleri tepkileri dikkatle dinlediklerini” söyledi.

Arsenal, taraftarlarına açık bir mektupla özür diledi ve “hata yaptıklarını” söyleyerek, onları ve “daha geniş futbol topluluğu” nu duyduktan sonra çekildiklerini sözlerine ekledi.

Tottenham başkanı Daniel Levy, kulübün teklifin neden olduğu “endişe ve hayal kırıklığından” pişman olduğunu söyledi.

Chelsea, “sadece geçen haftanın sonunda” katıldıkları gruptan “resmi çıkış prosedürleri başlattıklarını” doğruladı.

“Bir hatayı kabul etmek harika” – UEFA 1xBet

UEFA Başkanı Aleksandr Čeferin, bahsin iptal edilmesini memnuniyetle karşılayarak, “Dün hata yapmanın harika olduğunu ve bu kulüplerin büyük bir hata yaptığını söyledim.

“Ama şimdi tekrar harekete geçtiler ve sadece rekabete değil, tüm Avrupa maçına sunacakları çok şey olduğunu biliyorum.

“Şimdi önemli olan, devam etmemiz, oyunun önceki birliğini yeniden kurmamız ve birlikte ilerlememiz.”

İngiltere Başbakanı Boris Johnson tweet attı: “Dün geceki duyuruyu memnuniyetle karşılıyorum. Bu, ülke çapındaki futbol taraftarları, kulüpleri ve toplulukları için doğru sonuçtur. Değerli milli oyunumuzu savunmaya devam etmeliyiz. “

Liberal Demokrat lider Ed Davey tweet atarken, İşçi Partisi lideri Keir Starmer, “Taraftarların önderliğindeki futbol devriminin başlangıcı olmalı.”

Avrupa Süper Ligi yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Mevcut koşullar göz önüne alındığında, tüm futbol topluluğu için dayanışma ödemelerini artırırken taraftarlara mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için hedeflerimizi daima aklımızda tutarak projeyi yeniden şekillendirmek için en uygun adımları yeniden düşünmeliyiz. “

İngiliz futbolunun Büyük Altılısı, haftanın ortasında yeni bir rekabet olarak yaratmayı umdukları bir kıymık lig oluşturma planlarını açıklayan bir grubun parçasıydı.

İngiltere’deki ve Avrupa’daki UEFA 1xBet  ve lig derneklerinden taraftarlar, futbol otoriteleri ve bakanlar tarafından kınandı.

Yaklaşık 1000 taraftar, kulübünün katılımını protesto etmek için Salı günü Brighton’a karşı oynanacak maç öncesinde Stamford Bridge’de Chelsea Stadyumu önünde toplandı.

Petr Cech
Chelsea efsanesi Petr Cech, Brighton maçından önce taraftarlara dağılmaları için yalvardı

Süper Lig tartışmalarına katılan Manchester United İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ed Woodward, 2021’in sonunda istifa edeceğini açıkladı.

Altı kulüpten bazılarının önde gelen oyuncuları, ligin planlanan bölünmesine karşı olduklarını ifade ettiler.

Bu, sosyal ağlarda Liverpool Jordan Henderson’ın kaptanı tarafından kendi tarafının “Kolektif konumu” nda ifade edildi – Süper Lig’in gerçekleşmesini istemiyorlar.

Diğer birçok Liverpool 1xBet  oyuncusu tarafından da gönderilen mesaj, “Bundan hoşlanmıyoruz ve bunun olmasını istemiyoruz.”

City ayrılışlarını onayladıktan sonra, İngiliz forvet Raheem Sterling “Hoşçakalın” yazdı.

UEFA, Pazartesi günü kararlaştırılan 36 takımlı yeni bir Şampiyonlar Ligi ile Avrupa Süper Ligi’ne yönelik tehdidi ortadan kaldırmayı umuyordu.

Nihayetinde 20 takımdan oluşan Süper Lig için önerilerini açıklayan 12 kulüp grubu, Şampiyonlar Ligi reformlarının yeterince ileri gitmediğini söyledi.

ESL başkanı seçilen Real Madrid başkanı Florentino Perez, yarışmanın “futbolu kurtarmak için” düzenlendiğini, çünkü gençlerin “çok sayıda düşük kaliteli oyun” nedeniyle “artık oyuna” ilgi göstermediğini “söyledi.

İspanyol ve İtalyan takımlarından hiçbiri, Premier Lig’in altı takımının yayınlanmasından sonra henüz bir açıklama yapmadı.

Her kulüp ne dedi?

Arsenal  yönetim kurulu  , “bu kadar acı çekmeyeceklerini” ve Süper Lig’e “geride kalmak istemedikleri” ve kulübün geleceğini güvence altına almak istedikleri için katıldıklarını söyledi.

“Amacımız, bu büyük futbol kulübü için her zaman doğru kararları vermek, onu gelecek için korumak ve bizi ileriye taşımaktır” diye eklediler.

“Burada tamamen hemfikir olduğumuz doğru kararı vermedik.”

Manchester United  , “oyunun karşı karşıya olduğu uzun vadeli zorluklara sürdürülebilir çözümler bulmak için futbol topluluğunun diğer üyeleriyle birlikte çalışmaya devam ettiklerini” söyledi.

Liverpool  , kulübün bir karar vermeden önce “hem iç hem de dış olmak üzere çeşitli kilit paydaşlardan girdi aldığını” ve “değerli katkıları” için onlara teşekkür ettiğini söyledi.

Levy, Tottenham’ın  “daha geniş futbol piramidi için önemli ölçüde artırılmış destek sağlarken, diğer yandan finansal adil oyun ve mali sürdürülebilirliği daha iyi sağlamayı amaçlayan olası yeni bir yapıya katılmanın” önemli “olduğuna inandığını söyledi  .

Dengeli görüşlerini ifade eden herkese teşekkür ederiz.

Chelsea  , “bu konuyu tam olarak düşünmek için zaman bulduktan” sonra, “bu planlara katılmaya devam etmelerinin kulübün, taraftarlarımızın veya bir bütün olarak futbol topluluğunun çıkarına olmayacağına” karar verdiklerini söyledi.

Manchester City  , “Avrupa Süper Ligi için planlar geliştiren gruptan çekilme prosedürlerini resmi olarak uygulamaya koyduklarını” söyledi.

Like this post? Please share to your friends:
❤1xBeT Türkiye❤
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: