Bir sonraki büyük İngiliz antrenörleri nerede ve kim olacak?

Büyük oyuncular harika antrenörler olabilir mi? Bir grup eski yoldaş İngiltere Milli Takımı, cevabın olumlu olduğunu kanıtlamaya çalışıyor — yeni bir futbol Birliği girişimi yardımıyla 1xbet promosyon kodu 2021.

Wayne Rooney, Ashley Cole, Carlton Cole ve Michael Dawson — hepsi en üst düzeyde oynamanın nasıl bir şey olduğunu biliyor ve FA, bu deneyimi paylaşacakları rollere geçebilmelerini istiyor.

Bu yüzden İngiltere, Mart ayında Dünya Kupası eleme maçında Polonya’yı 2-1 yendiğinde, menajerleri Gareth Southgate oyunu yakından takip eden tek antrenör değildi.

Rooney, Cole, Cole ve Dawson, analizlerini Wembley’de sahaya çıkarken İngiltere yönetim ekibine sunmaya hazırlanıyorlardı.

Dörtlü, FA’NIN yeni uluslararası oyuncu koçu (IP2C) programını başlatan ilk gruplardan biridir ve bu da daha fazla sayıda eski uluslararası oyuncuyu eğitim ve yönetime dahil etmeyi amaçlamaktadır.

37 yaşındaki eski West Ham forvet Carlton Cole, «sadece futbol yapmak istiyorum ” dedi.

«Emekli olduktan sonra meslektaşlarımın birçoğunu gördüğüm bir suç olarak görüyorum ve onları takip etmiyorlar ve deneyimlerinizi gerçekten kullanabilecekleri gençlere veya takıma geri dönmüyorlar.

«Ben siyah bir antrenörüm ve çok fazla değiliz ve bunun dışında sadece siyah antrenörler değil. Premier Lig’in zirvesinde yeterli İngiliz antrenörü yok.”

Manchester United’ın dört eski kaptanı ve İngiltere milli Takımından Rooney, ligin yöneticisi olarak görev yapan ilk kişiydi-Derby County’de ilk birkaç ayını zor bir şekilde geçirdi, ancak şampiyonadan ayrılmaktan kaçındı.

Şu anda West Ham takımını 16 yaşına kadar koçluk yapan Carlton Cole, 2006’da ilk liderlik pozisyonuna terfi ettiğinde Middlesbrough’un kıdemli oyuncusu olan Rooney ve Southgate arasında paralellikler olduğunu söyledi.

Cole, “geçen gün Southgate ile bir web Semineri düzenledik” dedi. «Ve ilk başladığında, sadece derin bir uçta atıldığını ve iyi olup olmayacağını gerçekten bilmediğini söyledi.

“Rooney de aynı şeyi söyledi-bilmiyordu. Bunu deneyene kadar, bunun sizin için olup olmadığını gerçekten bileceksiniz.»

Ip2c programı her bir katılımcı için uyarlanmıştır. Psikometrik testlerden geçerler ve koçluk tekniklerini değerlendirirler — çalışma programları ve seminerler 18 aylık bir süre için planlanmadan önce.

Eski İngiltere savunma oyuncusu Ashley Cole, Chelsea’de bir Akademi koçu, ıp2c kursunun başlangıç yöneticilerine önemli pratik yardım sunduğuna inanıyor.

Dedi ki, ” bu harikaydı. Bunlar, UEFA B lisansı ve a lisansı altındaki kurslarda almadığımız bölümlerdir.

«Aslında, muhtemelen bir ceo’ya, görüşme durumlarına girme, Southgate’den ayrıntılı bir taktik çalışma alma eğiliminde değilsiniz ve bu yüzden bu fırsata sahip olmak için yeterince şanslıydık.»

IP2C’NİN Baş Antrenörü Steve Guinan, amacın «nitelikli İngiliz antrenörlerinin kalitesini arttırmak» ve ulusal ve uluslararası Yarışmalarda kazanmalarını teşvik etmek olduğunu söylüyor.

Guinan,» en üst düzeyde oynamak için ne gerektiğini anlıyorlar ” dedi. “Ashley’nin koçluğunu gördüm – bu sadece harika.

«Yapmak istediğimiz şey, bu tür insanları oyunda tutmak. Bunu medya için kaybetmek istemiyoruz ve diğer olasılıklar için kaybetmek istemiyoruz.”

Bu planın bir kısmı, siyah ve etnik azınlık eğitmenlerinin sayısının artmasıdır. 2018 Dünya Kupası’nda İngiltere takımının oyuncularının neredeyse yarısı bame’den geldi ve Guinan, ıp2c programının koçluk çalışmalarında dengenin yansımasını sağlamaya yardımcı olacağına inanıyor.

“Bu, FA’DA kesinlikle bu boşlukların bazılarını kabul etmek, geliştirmek ve aşmak ve insanlara eşit bir başlangıç noktası vermek istediğimiz bir şey. Bu kesinlikle programın temel bir parçası, ” diye ekledi Guinan.

Carlton Cole, daha fazla bame antrenörünün olacağına inanıyor, daha fazla bame oyuncusu ayak izlerini takip etmekten ilham alacak.

Dedi ki: “Premier Lig’in zirvesinde yeterli İngiliz antrenörü yok. Bu yüzden, siyah bir antrenörün daha da zor olduğunu anlamalısınız, çünkü eğer üst düzey bir İngiliz antrenörü yoksa — ve orada siyah antrenörler [beyazlardan daha az] — o zaman renkli insanları buna sokmak çok zor.

“Oynarken kendimi bir antrenör olarak görmedim. Ancak bilgimi kullanmaya devam etmem ve birinin ilk takımına girmeye çalışmam ya da birinin Akademi yöneticisi olmaya çalışmam bir suç olacaktır. Çalışmaya devam et ve gerekli bilgiyi al «”

“FA şimdi daha aktif olmaları gerektiğini anlıyor ve bu yüzden ben, Ash [Cole], Dawson durumun iyileşmesine yardımcı olmak için buradayım.»

Ashley Cole, akranlarından öğrenmenin çok önemli olduğuna inanıyor: “Carlton’un düşünce sürecini öğrenmek-futbolu nasıl gördüğü ya da Dawes’in futbolu nasıl gördüğü-diğer insanların felsefesine gerçekten dalmak için bir fırsat sunuyor.»

Ve Eski Spurs oyun kurucusu 37 yaşındaki Dawson, Nottingham Forest’ta sezonu yeni bitirdi ve programın uzun vadede önemli faydalar sağlayacağına inanıyor.

Dawson, ” bu sadece nasıl daha iyi olabileceğimizi anlamak. Bu, yıllarca koçluk yapan ve sadece deneyimlerini aktaran insanlardan geliyor.

«Burada, FA’DA çok yüksek sıralarda yer alan insanları hissetmek mümkün ve bize neler yapabileceğimizi gösterme ve bize nasıl daha iyi olmaya çalışacağımıza dair tavsiyelerde bulunma fırsatı verdiler. İşte bu konuyla ilgili.»

Like this post? Please share to your friends:
❤1xBeT Türkiye❤
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: