Burnley-Everton Covid yüzünden ertelendi

Premier Lig, koronavirüs ve yaralanmalar nedeniyle Pazar günü Everton maçını Burnley ile erteledi. Futbol maçlarına ilişkin tüm istatistikler ve tüm oranlar 1xbet bonus kodu indir’de bulunabilir.

Lig başlangıçta Everton’u oyunu iptal etme talebini reddetti.

Ancak Premier Lig’den yapılan açıklamada Cuma günü yaptığı açıklamada, kulübün «kadrodaki yeni yaralanmalardan sonra” talebini değerlendirdiğini söyledi.

Bu, Pazar günü yapılması planlanan dokuz İngiltere Major League maçından üçünün artık ertelendiği anlamına geliyor.

Perşembe günü Liverpool’un Anfield’daki Leeds’e karşı oynadığı oyun ve Watford’un Wolves’e yaptığı ziyaret, koronavirüs vakaları nedeniyle ertelendi.

Pazar günkü maçın saat 15: 00’de başlaması planlanan Tourf Moore’a transferini açıklayan Premier League, «Yönetim Kurulu bu sabah Boxing Day’in başlamasından önce kulüplere ve taraftarlarına açıklık getirmek için bir karar verebildi» dedi.

Böylece Aralık ayında ertelenen Premier Lig maçlarının sayısı 13’e ulaştı.

Perşembe günü, maçın Terf Moore’a aktarılması için ilk teklifin reddedilmesinden sonra, Everton patronu Raphael Benitez, maçın gerçekleşeceğine «çok şaşırdığını» söyledi.

Kovid-19’un patlaması nedeniyle sadece dokuz kıdemli saha oyuncusu ve üç kalecinin kaldığını açıkladı.

İspanyol, »Sorun şu ki dokuz yedek oyuncumuz artı üç kalecimiz var ve bundan sonra henüz 21 yaşında olmayan beş genç oyuncuyu davet etmeliyiz” diye ekledi.

“Premier Lig’de oynamak için yeterli deneyime sahip gibi görünüyorlar.”

Major League oyuncuları ve personeli için yapılan son test turu, 90 olumlu testin rekorunu kırdı, ancak Premier League kulüpleri Pazartesi günü tatil programında herhangi bir değişiklik yapmamaya karar verdiler.

Toplantıda kulüplere 13 sağlıklı oyuncu ve kaleci varsa maçlarını yapmaları gerektiği önerildi.

Bu arada Burnley, üst üste üçüncü maçı Covid’in rakibi olarak salgını nedeniyle erteliyor.

Risk bölgesinden iki puan alan ve masada 18. sırada yer alan Clareters, 12 Aralık’tan bu yana West Ham ile 0:0 berabere oynamadı.

15 Aralık’ta Watford’la yapılan ev maçı, Hornets’in bir parçası olarak Covıd salgını nedeniyle ertelendi ve Villa’nın «artan sayıda» vakayı kaydettikten üç gün sonra Aston Villa ile yapılan maç iptal edildi.

Bir sonraki Burnley maçı 30 Aralık’ta Manchester United’a karşı deplasmanda yapılacak.

Burnley, 15 Ocak’ta Leicester’ı kabul ettiğinde, bir aydan fazla bir süredir Premier Lig’de evde oynamayacak.

Like this post? Please share to your friends:
❤1xBeT Türkiye❤
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: