Carabao Kupası finali: Man City ve Tottenham, Wembley finalinde 2.000 hayrana sahip olacak

Tottenham Hotspur ve Manchester City, 25 Nisan 1xbet Carabao Kupası finali için Wembley’de 2.000 taraftar toplayacak.

Manchester City 1xbet
Manchester City geçen sezon Carabao Kupası’nı kazanmak için Aston Villa’yı 2-1 yenerken 82.145 seyirci izledi.

Ancak 18 yaşın altındaki taraftarlar katılamaz ve klinik olarak aşırı derecede savunmasız veya hamile olan kişilere de bilet başvurusu yapmamaları söylendi.

Wembley’e ulaşmak için taraftarlar, maçtan 24 saat önce evde değil, belirlenmiş bir yerde yan akım koronavirüs testi yapmalıdır.

Ve bir metin mesajı veya e-posta biçiminde hiçbir işe yaramadığına dair kanıt getirmeleri gerekir.

Maç, hükümetin, koronavirüs kısıtlamaları kolaylaştıkça büyük olayların halka nasıl güvenli bir şekilde açılabileceğini değerlendiren etkinlik araştırma programının bir parçası olduğundan, bilet alan taraftarlar bir onay formu imzalamalıdır.

Ayrıca hayranlara, koronavirüs semptomları gösteren birinin virüsü kapıp kapmadığını göstermek için tasarlanmış iki PCR testi yapıp yapmayacakları soruluyor. Her iki testin birincisi maçtan önce ve ikinci beş gün sonra olmak üzere evde yapılmalıdır. Finaller için bilet alan taraftarlara ücretsiz olacak PCR testlerine nasıl başvurulacağı anlatılacaktır.

Tottenham’ın engelli taraftarlar kulübü SpursAbility, son derece savunmasız taraftarların finalde yer almaması kararıyla “son derece hayal kırıklığına uğradığını” söyledi.

Açıklamada, “Üyelerimizin ve destekçilerimizin çoğu birinci ve ikinci aşı oldu ve henüz aşılanmamış olanlara göre önemli ölçüde daha düşük risk altında” denildi.

“Hükümetin tavsiyelerine göre, 70 yaş ve üstü kişiler aynı veya daha yüksek risk kategorisindedir, ancak bu yüksek riskli grupların hiçbiri için dışlama sorunu yoktur.

“Devlet önderliğindeki araştırma programının genel halka canlı yayınlar açma kriterinin, bugüne kadarki fiili araştırma ve hükümetin aşılama programındaki önceliklerin gerçekliği açısından yeniden değerlendirilmesini talep ediyoruz.”

Kapsayıcı bir oyun deneyimi ve engelli tüm sporseverler için eşit erişim için kampanya yürüten bir yardım kuruluşu olan Level Playing Field, karardan dolayı “çok hayal kırıklığına uğradığını” söyledi.

Wembley’nin toplam 8.000 hayranı olacak – koronavirüs salgını Mart 2020’de ilk kilitlenmeye yol açtığından beri Birleşik Krallık’taki açık hava spor etkinliklerinde en çok olanı, geri kalanı Brent sakinleri ve NHS personeli de dahil olmak üzere gruplar arasında bölündü.

Nisan ayı başlarında, İngiliz Futbol Ligi (EFL) başkanı Rick Parry, taraftarların dönüşünün “bir kilometre taşı” olduğunu söyledi.

18 Nisan’da Leicester City ile Southampton arasında yapılacak FA Cup yarı finalinde 4.000 taraftar bulunacak ve 15 Mayıs’taki finalde 21.000 olacak.

Maçlar, koronavirüsün getirdiği kısıtlamaların ötesine geçerken taraftarlar için olayların nasıl güvenli bir şekilde devam ettirilebileceğine dair “temel bilimsel kanıt ve araştırma” sağlamak için kullanılacak olan Dünya Snooker Şampiyonası da dahil olmak üzere dokuz spor ve sanat etkinliğinden üçüdür.

Olaylardaki araştırmacılar, “bulaşma riskini yönetmek ve azaltmak için farklı koşullar ve yaklaşımlarla ilgili kanıt toplayacaklar.”

Geçen sezon Aston Villa’yı 2-1 yendikten sonra EFL Kupası’nı elinde tutan Manchester City, 1750 biletin Greater Manchester ve çevresindeki taraftarlara satılacağını ve kalan 250 biletin taraftarlara satılacağını söyledi. Londra’da ve İngiltere’nin güney doğusunda.

Like this post? Please share to your friends:
❤1xBeT Türkiye❤
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: