Chelsea: Roman Abramovich kulübü satmayı planladığını söyledi

Chelsea’nin sahibi Roman Abramovich, kulübü satmayı planladığını söyledi. Tüm spor etkinlikleri için tam istatistikler ve tüm güncel oranlar 1xbet promosyon kodu 2022 bulunabilir.

Premier Lig kulübünün internet sitesinde yaptığı açıklamada işadamı Abramovich, “inanılmaz derecede zor bir karar” verdiğini ve “kendisi için acı verici” olduğunu söyledi.

Rus, “herhangi bir kredinin iadesini” talep etmeyecek ve satıştan elde edilecek gelirin savaş mağdurlarına aktarılacağını söyledi.

Abramovich Cumartesi günü, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından Chelsea’nin “yönetim ve bakımını” vakfının mütevelli heyetine devredeceğini söyledi.

Bu, kulübe 1,5 milyar sterlinden fazla borç veren Abramovich’in Chelsea’yi satışa çıkaracağı yönünde spekülasyonlara yol açtı ve milyarder Hansjörg Wyss Çarşamba günü İsviçre gazetesi Blick’e kulübü satın alması teklif edildiğini söyledi.

Vis, Parlamento’da yaptırım tehdidinin gündeme gelmesinden sonra Abramovich’in “Chelsea’den hızla kurtulmak” istediğini söyledi.

55 yaşındaki Abramoviç’in Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yakın bağları olduğu söyleniyor, ancak bunu reddediyor.

“Satıştan elde edilen tüm net gelirin” “Ukrayna’daki savaş kurbanlarına” bağışlanacağını söyledi.

Abramovich’in Chelsea’yi satın almak için şimdiden teklifler aldığını ve kulübe 3 milyar sterlin değerinde değer verdiğini bildirdi.

Abramovich yaptığı açıklamada, “Her zaman kulübün çıkarları doğrultusunda kararlar verdim.

“Mevcut durumda kulübün, taraftarların, çalışanların, kulüp sponsorlarının ve ortaklarının menfaatine olduğuna inandığım için kulübü satmaya karar verdim.

“Kulübün satışı hızlandırılmayacak, usulüne göre yapılacak. Herhangi bir kredinin iadesini talep etmeyeceğim.

“Ekibime satıştan elde edilecek tüm net gelirin aktarılacağı bir hayır vakfı kurma talimatı verdim. Fon, Ukrayna’daki savaşın tüm kurbanlarına adanacak.”

Henüz kulübün kontrolünü ele geçirmeyi kabul etmeyen Chelsea Yardım Kuruluşu Mütevelli Heyeti’nin artık bunu istemeyeceğini anlıyoruz. Abramovich, Cumartesi günü yaptığı ilk açıklamada Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden bahsetmediği için eleştirildi. Chelsea oyuncuları, sahiplerinin Luton Town’a karşı FA Cup beşinci tur maçından bir saatten az bir süre önce yayınlanan yeni açıklaması hakkında önceden bilgilendirilmedi.

Maçın başında geride kalan Premier Lig ekibi, 3-2 kazanarak çeyrek finale yükseldi.

Abramovich, 2003 yılında Chelsea’yi 140 milyon sterline satın aldı ve yaptığı açıklamada, “Hiçbir zaman iş veya para ile bağlantılı olmadığını, ancak oyun ve kulüp için saf bir tutkuyla bağlı olduğunu” söyledi.

Like this post? Please share to your friends:
❤1xBeT Türkiye❤
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: