Christian Eriksen: Danimarkalı orta saha oyuncusu hastanede istikrarlı bir şekilde yatıyor ve takım arkadaşlarını tebrik ediyor

Danimarkalı futbol yetkilileri, Christian Eriksen’in istikrarlı bir şekilde hastanede olduğunu ve milli takım arkadaşlarına selam verdiğini söyledi.

Eriksen, Danimarka’nın Cumartesi günkü Euro 2020 maçında Finlandiya’ya karşı bir aradan kısa bir süre önce bilincini kaybetti.

Milan’ın 29 yaşındaki oyuncusu Inter, hastaneye götürülmeden önce sahada acil tıbbi yardım aldı.

Bildiride,» durumu stabil ve daha fazla muayene için hastanede kalmaya devam ediyor ” dedi.

«Bu sabah takım arkadaşlarını tebrik eden Christian ile konuştuk.

«Milli Takım ekibi ve ekibi kriz yardımı aldı ve dünkü olaydan sonra birbirlerini desteklemeye devam edecekler.

“Herkese içten selamları için teşekkür etmek istiyoruz.”

Cumartesi günkü olay, Eriksen’in ilk yarının sonuna doğru attığı sırada meydana geldi.

Sıkıntılı takım arkadaşları onu çevreledi ve Parken stadyumu’ndaki şok taraftarları oyuncu tarafından tedavi edildiğinde açıkça üzüldü.

Danimarka Milli Takım doktoru Martin Boesen, eriksen’in sahadaki oyuncuya yaklaşırken bilinçsiz olduğunu söyledi.

«Ona yaklaştığımda, yanındaydı, nefes alıyordu, nabzı hissettim, ama aniden değişti ve ona suni solunum yapmaya başladık ” dedi.

“Yardım, tıbbi ekipten ve personelin geri kalanından işbirliği ile çok hızlı bir şekilde geldi ve yapmamız gerekeni yaptık ve Christian’ı geri alabildik.»

Eriksen hastanede uyandıktan sonra, oyuncular maçı sürdürmeyi kabul ettiler ve Finlandiya 1: 0 kazandı.

Eriksen’in düşüşünün nedeni hakkında henüz resmi bilgi verilmemesine rağmen, maçtan sonra Danimarka milli takımının Baş Antrenörü Kasper Yulmand «kalp yetmezliği»olduğunu söyledi.

Gazetecilere şunları söyledi: “Bu travmatik bir deneyimdi. Bu duygular hakkında konuştuk ve oynamak istemiyorlarsa hayır demek iyi olurdu.

«Bazıları oynayamadı, bazıları hazırdı. Arkadaşlarınızdan biri kalp krizi geçirdiğinde böyle bir oyun oynamak normal değildir.”

Oyuna katılan taraftarlar daha sonra oyuncuya destek vermek için Kopenhag’daki Rigshospitalet’te toplanırken, birçok futbolcu İngiltere kaptanı ve Eski Tottenham Hotspur takım arkadaşı Harry Kane de dahil olmak üzere en iyi dileklerini dile getirdi.

Diğer Spurs oyuncusu son Hyun min, Güney Kore’yi 2022 Dünya Kupası’nda eleme grubunda ilk sırada yer alan bir gol attıktan sonra eski takım arkadaşına bir destek mesajı gönderdi.

Oğlu Lübnan’a karşı penaltıdan attı ve daha sonra sahadaki kameraya doğru koştu ve dane’nin spurs’ta geçirdiği süre boyunca giydiği t-shirt numarasını 23 parmaklarıyla gösterdi.

» Christian Eriksen, seni seviyorum, ” dedi son kameraya bakarken.

Downing Street, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın Eriksen’e olanlarla «şok» olduğunu ve düşüncelerinin Danimarkalı oyuncu ve ailesi ile olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz ay Eriksen, Inter’in ilk İtalyan unvanını 11 yıl içinde ilk tam sezonunda, 2020 yılının Ocak ayında spurs’tan 16.9 milyon sterline geçtikten sonra kulüple kazanmasına yardımcı oldu.

Genç oyuncu Ajax, Tottenham’da yedi yıl geçirdi ve 305 maçta 69 gol attı 1xbet promosyon kodu 2021.

Like this post? Please share to your friends:
❤1xBeT Türkiye❤
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: