Christian Eriksen’in çöküşü: Peter Schmeichel, Danimarka-Finlandiya maçına devam etme kararını eleştirdi

Eski Danimarka kalecisi Peter Schmeichel, Cumartesi günü Danimarka ve Finlandiya arasındaki Euro 2020 maçının Christian Eriksen’in çöküşünden sonra devam ettiğini «kesinlikle gülünç» olduğunu söyledi .

29 yaşındaki Eriksen istikrarlı bir durumda ve Kopenhag’daki bir alanda acil bakım hizmeti verdikten sonra hastanede uyumadı.

Schmeichel, “bu saçma bir UEFA kararı” dedi. «Farklı bir senaryo geliştirmeye ve biraz merhamet göstermeye çalışmalılardı, ama yapmadılar.”

Oyun, 29 yaşındaki eski Spurs oyun kurucusu yere düştükten sonra moladan önce askıya alındı.

Sahada, hastaneye götürülmeden önce tıbbi yardım aldı.

B grubu maçı 19: 30 BST’DE devam etti ve Finlandiya 1: 0 kazandı.

UEFA turnuvasının organizatörü, «her iki takımın oyuncularının talebi üzerine ” maçı yenilemeyi kabul ettiğini söyledi.

Oyuncular iki seçeneğe sahipti — oyunu Cumartesi gecesi veya Pazar günü öğlen saatlerinde tamamlayın. Eriksen’in bilinçli olduğunu ve konuştuğunu duyduktan sonra, Cumartesi günü bitirmeye karar verdiler.

Danimarka’nın Belçika’ya karşı bir sonraki maçı Perşembe gününe kadar gerçekleşmeyecek olsa da, Finlandiya Çarşamba günü Rusya ile görüşecek.

Ancak oğlu Casper’ın Danimarka’nın şu anki kalecisi olan Schmeichel, BBC Radio 5 Live’a oyuncuların bir sıkıntı içinde olduğunu düşündüğünü söyledi.

“Futbolumun en kötü iki saati olurdu” dedi.

“Korkunç bir şey oluyor ve UEFA oyunculara dışarı çıkma ve oyun oynama ya da Pazar günü saat 12:00’de geri dönme şansı veriyor. Bu seçenek nedir?

«Oyunun sonucu tamamen önemli değil. Yani, nasıl oynayabilirsin?»

BBC uzmanı ve Eski oyuncu Jermaine Genas, 2012’de iki takım arasında Fa Cup maçı sırasında Bolton’un Fabrice Muamba’sı düştüğünde Spurs için oynadı ve Cumartesi günkü oyuna devam etme kararının hiçbir anlam ifade etmediğini söyledi.

«Birisinin neredeyse öldüğü bir senaryo vardı ve eski bir profesyonel olarak şok oldum ” dedi.

«Bu oyun dün gece oynanamazdı. Bu alandaki hiçbir oyuncu futbol oynamak için doğru ruh halindeydi.

»Her şeyin sakinleşmesi ve insanların düşünceleriyle bir araya gelmesi bir iki gün sürdü.”

Danimarka milli takımının Baş Antrenörü Casper Julmand, maçtan sonra şunları söyledi: “Bu travmatik bir deneyim oldu. Bu duygular hakkında konuştuk ve oynamak istemiyorlarsa hayır demek iyi olurdu.

«Bazıları oynayamadı, bazıları hazırdı. Arkadaşlarınızdan biri kalp krizi geçirdiğinde böyle bir oyun oynamak normal değildir.”

Finlandiya ve Norwich forvet oyuncusu Teemu Pukki, Cumartesi maçının kariyerinin en zorlarından biri olduğunu söyledi.

“Danimarkalı ekibin karar vereceği şeyi yapmaya karar verdik ve karar ne olursa olsun devam etmeye hazırdık» dedi.

“Sahaya geri dönmek kesinlikle kolay değildi. Ama bir kez iyi olduğunu duyduğumuzda, tekrar oyuna odaklanmaya başladık.” 1xbet promosyon kodu 2021

Like this post? Please share to your friends:
❤1xBeT Türkiye❤
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: