Kilian Mbappé, Real Madrid’in başkanının teklifini reddettiğini söyledi

Kylian Mbappe’nin sözleşmesini bitirmesi ve bu yaz serbest transferle Madrid Real Madrid’e geçmesi bekleniyordu, ancak şok edici bir geri dönüş sonucunda 2025 yılına kadar PSG’YE geçti. Bu, İspanya’da La Liga Başkanı Javier Tebas’ın büyük para sözleşmesini «futbol için bir hakaret» olarak nitelendirdiği şiddetli bir tepkiye neden oldu. Mbappe, yeni sözleşmesini Metz’e karşı yenilgiye uğramış bir zaferle Cumartesi günü saat 05:0’da hat-trick ile kutladı. Futbol maçlarına ilişkin tüm istatistikler ve güncel oranlar 1xbetten bulunabilir.

Kilian Mbappé, Real Madrid Başkanı Florentino Perez’i Paris Saint-Germain’de kalacağını söylemek için aradığını itiraf etti.

Mbappé’nin geleceği etrafındaki uzun süren destan nihayet Cumartesi günü sona erdi ve 2025 yılına kadar Fransa’nın başkentinde kalacak bir anlaşma imzaladığını doğruladı.

Mbappe’nin yeni sözleşmesinin haftada 650.000 sterlin olduğu tahmin ediliyor ve bu da La Liga’dan şiddetli bir tepki uyandırdı.

Fransız forvet, anlaşmanın geçen hafta daha erken imzalandığını ve duyurunun kamuya açıklanmasından önce Perez ile kişisel olarak temasa geçtiğini söyledi.

Mbappé, Real Madrid’e ve Florentino Perez’e büyük saygı duyuyorum, « dedi Mbappé, yeni sözleşmesinde düzenlenen basın toplantısında.

Benim için her şeyi yaptılar ve beni çok mutlu etmeye çalıştılar, bu yüzden onu şahsen aramak zorunda kaldım, yakın bir ilişkimiz var.”

«Kendim için karar verdim ve en iyi kararı verdim.”

Birçoğu Mbappe’nin sözleşmesini sonuçlandırmasını ve bu yaz Real Madrid’e geçmesini bekliyordu ve geri dönüş, La Liga’yı UEFA, Fransa vergi makamları ve Avrupa Birliği’ne şikayette bulunmayı planladığını duyurmaya zorladı. PSG’NİN harcamalarını kınayan bir açıklamada La Liga yeni anlaşmayı “skandal» olarak nitelendirdi ve başkanı Javier Tebas buna «futbol için bir hakaret» dedi.

Bu sezon Şampiyonlar Ligi’nin dublörlüğünden bir galibiyete sahip olmasına rağmen, umutsuzca yüksek profilli imzalara ihtiyaç duyan Real Madrid için bir çekiç darbesi. Cumartesi günü Los Blancos, muhteşem bir Avrupa finalinde Liverpool’la buluşacak.

Real Madrid’in son büyük çaylakları Eden Hazard ve Luka Jovic, 2020’de geldiler ve umutlarını karşılayamadılar.

Belli bir aşamada, İspanyol devleri Mbappé ve Erling Haaland’ı imzalamak için yarışmacılardı ve birçoğu futboldaki en parlak iki yetenek olarak kabul edildi. Mbappe’nin duyurulmasından ve Haaland’ın Manchester City ile olan anlaşmasını imzaladıktan sonra, gelecek sezon forvetlerden hiçbiriyle başlayacaklarını kabul etmeleri gerekiyor.

Like this post? Please share to your friends:
❤1xBeT Türkiye❤
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: