Kurtlar: Bruno Lage yeni müdür olarak atandı

Kurtlar eski Benfica patronu Bruno Lage’yi yeni menajeri olarak atadı.

Lage daha önce Sheffield Wensday ve Swansea için Carlos Carvallala’ya yardımcı oldu ve daha sonra 2019’da Portekiz şampiyonluğunu kazandığı Benfica’ya katıldı.

45 yaşındaki futbolcu, molina’da dört yıl sonra sezon sonunda Wolves’tan ayrılan Portekizli Nuno Espirita Santo’yu değiştirdi.

Lage,» mutluyum, heyecanlıyım ve bu kulüp için bir şeyler yapmak için büyük emellerim var ” dedi.

2017’de Wolves’i yöneten nuno, ilk sezonunda şampiyonluğu kazandı ve kulübü Premier Lig’de ardışık yedinci finale taşıdı.

Geçtiğimiz ay, kulübün 13. sırada yer almasından sonra, Eylül ayında 2023’e kadar üç yıllık bir sözleşme imzalamasına rağmen istifa etti.

Lage, geçen Haziran ayında Benficu’dan ayrıldığından beri 18 aylık bir rehberlikten sonra çalışmadı.

Ocak 2019’un başında Lizbon kulübünün sahibi oldu ve sezonu şampiyon olarak tamamladı. Ancak, bir sonraki kampanya çok iyi gitmedi ve Lage Haziran 2020’de görevden alındı.

Lage hiçbir zaman profesyonel olarak futbol oynamadı ve 1997’de Vitoria Setubal Akademisi’nde koçluk kariyerine sadece 21 yaşındayken başladı.

Bunu, Estrela Vendas Novas ve Sintrense’deki büyüler izledi ve 2004 yılında Benfica’ya katılmadan önce tüm gençlik seviyelerinde performans gösterdi.

İlk olarak 2015 yılında Sheffield Wensday’de carvalhal’ın asistanı olarak İngiltere’ye taşındı, ardından Aralık 2017’de Swansea’da izledi ve daha sonra 2017-18 sezonunun sonunda Portekiz’e döndü.

«Ben çok mutluyum. Bu büyük bir fırsat. Çok mutluyum çünkü bu ülkeye geri döndüm ve büyük bir takımın yöneticisi oldum, ” diye ekledi Lage.

«Kulübün tüm bölümleri ile iyi bir dinamik oluşturmak istiyorum. Yeni bir döngü oluşturmaya başlamak için her şeyi birbirine bağlamayı denedim.

»Bu, Nuno’nun [Espirito Santo] ‘ nun bu dört yıl içinde ne yaptığını anlamak için iyi bir fırsat ve ne yaptığını geliştirmeye ve geliştirmeye çalışıyorum.” 1xbet promosyon kodu 2021

Like this post? Please share to your friends:
❤1xBeT Türkiye❤
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: