Lig 1: Lille şok edici bir başlık Zaferini nasıl kazandı – psg’yi cevaplar için terk etti

Bu harika bir dönüşüm. Üç yıl önce, “Lille” neredeyse uçtu alt Lig, hayatta sadece kazandıktan sonra üç son dört maç. Şimdi Fransız unvanı adına «Paris Saint-Germain» in tüm gücünü gösterdiler 1xbet promosyon kodu 2021.

PSG bütçesinin dörtte birinden daha azını ve orta sezon devralma konusundaki belirsizliğin ortasında harcadılar. Kurnaz, underrated yöneticisi Christophe Galtier, birkaç akıllı sözleşme ve birkaç terk edilmiş gençlik PSG ürününe teşekkür edebilirler.

Ama Lille kutlarken, PSG sadece Lig 1’in tacını nasıl aldıklarını merak ediyor.

‘Continental Juggernaut, kendi oyun alanında zorbalığa uğradı’

Thomas Tuchel, 12 ay önce Şampiyonlar Ligi finaline Paris Saint-Germain yolunu planladı. Bir yıl sonra ve yine Chelsea’nin bir parçası olarak, PSG’NİN görevden alınmasından altı aydan kısa bir süre sonra, önümüzdeki Cumartesi günü onu kıskançlıkla izleyecek ve Lig 1 unvanından bile teselli almayacak.

Tuchel’in 24 Aralık’ta görevden alınması-PSG’NİN strazburg’u 4-0 yendikten ve ilk çizgiden bir noktaya çarptıktan sonra-her şey Alman spor Direktörü Leonardo’yla olan yırtık ilişkisinden bahsetti.

Sonuç olarak, Mauricio Pochettino üst düzey Avrupa futboluna geri döndü, ancak PSG, Dokuz sezonda sadece ikinci kez Fransa şampiyonluğunu kazanamadı.

Bu, 2011-2012 sezonunda «Montpellier» unvanını kaybeden çok farklı bir PSG. Dokuz yıl önce, Fransız başkentindeki katar spor yatırımları projesi sadece iki dünya şampiyonluğuna sahipti; o zamandan beri, kendi oyun alanlarında zorbalığa alışkın olmayan bir kıta devine dönüştüler.

Koronavirüs pandemisine neden oldukları gerçeği büyük ölçüde atılmalıdır. Evet, ” PSG ” sadece en kaslı kulüplerin övünebileceği bir güç derinliğine sahiptir, ancak kompozisyonları bile inceliğe kadar gerilmiştir.

2019-2020 Lig sezonunun başlamasından 48 saat sonra Ağustos ayında ertelenmiş Şampiyonlar Ligi Finalini kaybettiler.

Kylian Mbappe Ekim ayında yaptığı açıklamada,» benim için ve çoğumuz bunu hissediyor, bu yeni bir sezon değil ” dedi. «Geçen sezon hala devam ediyor gibi. Benim için bu, sezonun 60. maçı, yeni kampanyada dokuzuncu değil.”

Bununla birlikte, Mbappe en verimli sezonundan zevk aldı ve — yorgun ya da değil-Euro 2020 sonrası Olimpiyatlarda Fransa için oynamaktan bahsediyor.

Mbappe’nin gol öncesi başarıları, Pochettino’nun 2021-2022 emelleri için iyi bir performans sergileyecek, ancak sözleşmesinin sonuna kadar 12 ay kaldığı için, forvet hala neymar’a bir uzatma imzalamak için katılıp katılmayacağını düşünüyor. Herkes, vazgeçerse ne anlama geleceğini çok iyi bilir.

Pochettino’nun takımla çalışması sadece birkaç ay sürdü ve özellikle PSG’Yİ Şampiyonlar Ligi yarı finallerine götürdüğü ve büyük bir iç kupa kazandığı için onurlandırıldı.

Ancak Mbappe’nin taahhüt edip etmeyeceği, Arjantin’in yeni kampanyada hem yurtiçinde hem de yurtdışında büyük adımlar atması bekleniyor.

“Lille kazanırsa iyi bir şampiyon olacak. Ancak sekiz yenilgiden sonra, eğer unvanı kaybedersek, bizim sorumluluğumuz sadece bizim üzerimizde olacak,» dedi Mbappe sezon sonunda.

‘PSG’NİN kendi gençlik Akademisinin başarısı’

Haklı. Lill eşit yarışmamalıydı. Ekipleri 147 Euro’ya (126,5 milyon lira) ve PSG’YE 640 milyon Euro’ya (551 milyon lira) mal oldu. Ama aynı zamanda, PSG’NİN kendisini suçlamasının başka bir nedenini de istemeden buldu: Lille’in başarısı büyük ölçüde devrilen şampiyonların kendi gençlik Akademisi tarafından yönlendirildi.

En az dört eski PSG oyuncusu «Lille» de önemli roller oynamıştır — kaleci Mike Meinian, orta saha oyuncusu Bubakari Sumar ve forvet Jonathan Icone ve Timothy Wea.

Özellikle, Meinyan olağanüstü bir performans sergiledi. Eski Southampton, Crystal Palace ve West Ham United defans oyuncusu Jose Fonte, şimdi 37, gabriel’in yerini alan gelecek vaat eden Sven Botman ile savunma hattını destekledi.

Tıklandı ve yeni ön iki. Türkiye’nin 35 yaşındaki forvet oyuncusu Burak Yılmaz – Çin’de kaldıkları süre hariç-geçen yaz Lille’ye Loic Remy’nin yerine katılmadan önce ülkesinin dışında bir kulüp için oynamadı, ancak maçta 16 gol atarak saldırıda mükemmel bir performans sergiledi. 1. Lig.

Sezonun başlamasından önce Belçikalı Ghent club’dan imzalanan Kanadalı forvet Jonathan David’i desteklemek için deneyimlerini paylaştı. David, Victor Osimchen’in Napoli’ye ayrılmasından bu yana kalan boşluğu doldurmak için çekildi ve şampiyonadaki 13 golü Lille’in zaferinde çok önemli bir rol oynadı.

Lille, beşinci üst Lig şampiyonluğunu kazanmak için sadece 21 oyuncu kullandı ve bu da bölümdeki diğer takımlardan daha azdı. Avrupa Ligi play-off’larına da girdikleri göz önüne alındığında, teknik direktör Galtier’in tamamen hak ettiği itibara katkıda bulunmak daha da dikkat çekicidir.

Galtier için lille’deki son mu?

Galtier, Portsmouth, Lyon ve Saint-Etienne’de Alain Perrin ile birlikte çalışan asistan koçu olarak kendini kanıtladı. Saint-Etienne 2009 yılında perren’i kovduğunda, Galtier yönetici olma şansını yakaladı ve kendini yetenekli bir lider olarak gösterdi.

Pierre-Emerick Aubameyang’ı dünya standartlarında bir forvet haline getirdikten ve en sıkı bütçeyle göreceli başarı elde ettikten sonra, Aralık 2017’de Lille’de Marcelo Bielsa tarafından geride bırakılan dağınıklığı artırdı ve ciddi bir düşme tehlikesi altında olan bir kulübün liderliğini üstlendi.

Galtier onları destekledi ve daha sonra Lille’i önümüzdeki iki sezon boyunca ikinci ve dördüncü sıraya taşıdı. Bu kez, sezonun ortasında gelen yeni sahiplerin heyecanının ortasında, antrenör en beklenmedik futbol zaferlerinden birini düzenledi. Pazar günü, daha önce görülmemiş bir üçüncü kez Lig 1 yılın yöneticisi seçildi.

Bu yaz «Lille» den ayrılması bekleniyor — favorileri etkisiz ağır ağırlıklar «Lyon» ve Ineos destekli nice olacak. Ve yine de, Fransa dışındaki büyük işler ortaya çıktığında Galtier ismi asla belirtilmemiştir.

Önemli ölçüde daha küçük bütçelerle ve – kağıt üzerinde-daha az yetenekli oyuncularla yaptığı şey göz önüne alındığında, Galtier’in kıtadaki büyük kulüplerin radarının altında geçen günleri şüphesiz sayılıyor.

Like this post? Please share to your friends:
❤1xBeT Türkiye❤
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: