Manchester City: Yönetim kurulu başkanına göre kadro daha da yenilenecek

Yönetim Kurulu başkanı Haldun Al Mubarak’a göre Manchester City, bu yaz Pep Guardiola’nın ekibini yenileyecek. Futbol maçlarına ilişkin tüm istatistikler ve güncel oranlar 1xbet bonus kodu bulunabilir.

Beş sezonda dördüncü Premier Lig unvanını kazanmasına rağmen City, Dortmund’un Borussia Dortmund’un 21 yaşındaki forveti Erling Haaland’a 51,2 milyon sterlin ödedi.

Ayrıca, 22 yaşındaki Arjantinli forvet oyuncusu Julian Alvarez’e 14,1 milyon lira harcadılar.

Ancak Şehir internet sitesinde konuşan Mübarek, “İhtiyacımız olan alanları güçlendirmek istiyoruz.

«Her sezon bazı oyuncular ayrılıyor ve kadroyu güncellememiz gerekiyor. Birkaç tane daha güncelleyeceğiz. Mümkün olduğunca çabuk yürümeye çalışacağız, ancak bu her zaman tamamen bizim gücümüzde değil.”

Kulübün kaptanı Fernandinho’nun ayrılmasından sonra, City’nin İngiliz Leeds orta saha oyuncusu Calvin Phillips’i hedef alması gerekiyordu.

Ancak şimdi Leeds büyük liglerde statüsünü koruduğuna göre, 26 yaşındaki oyuncunun herhangi bir geçişi zor olacak.

Guardiola ayrıca uzun zamandır başka bir solcu elde etmek istiyor ve Brighton’dan 23 yaşındaki Mark Cucurella’nın bu listede ilk sırada olduğuna inanılıyor.

City, iç arenadaki tüm başarıları için henüz Şampiyonlar Ligi’ni kazanmadı ve Mübarek, kulübün herhangi bir ayrı rekabeti kazanma hedefini belirlemek yerine büyük ödüller için mücadele etme arzusunu vurguladı.

«Her mevsime yaklaşıyoruz, tüm yarışmaları kazanmaya çalışıyoruz” diye ekledi.

«Bu son 10 yıldır böyle olmuştur. Son altı yılda Pepe’de her maça kazanmaya çalışmak için tam niyetimizle çıktığımızı iddia edemezsiniz.”

Guardiola’nın sözleşmesinin bitiminden önce başka bir sezon kaldı ve 51 yaşındaki uzman bundan sonra ne olacağına dair hiçbir garanti vermedi.

Ve röportajda sorulmasına rağmen, Mübarek doğrudan bir cevap vermedi.

“Pep, Manchester City’de olduğu gibi hiçbir kulüpte hiç bu kadar uzun süre kalmamıştı” dedi.

«Bu ortaklık harikalar yaratıyor. Gelecek yıl heyecan verici bir bölüm daha olacak. Konuşma doğru zamanda, doğru tempoda ve Pepu’ya uygun çerçevede yapılacaktır.”

Mübarek, Aston Villa’yı son gün 3-2’lik bir galibiyetle kazanmanın tek puanlık bir farkla kazanmasına izin veren sezonun en önemli anlarından biri olduğunu ve City’nin tüm büyük ödüller için tekrar Liverpool’a rakip olduğunu söyledi.

Durumun yakında değişeceğini düşünmüyor.

Liverpool, büyük saygı duyduğumuz bir takımdır” dedi» Liverpool gibi herhangi bir rekabette olduğu gibi birbirimizi daha iyi hale getirdik.”

«Biz dünya futbolunun ölçütüyüz.”

Like this post? Please share to your friends:
❤1xBeT Türkiye❤
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: