Real Madrid: Zinedine Zidane, Şampiyonlar Ligi’nde kazandığı zaferi hak ediyor mu?

«İyi bir yönetici değilseniz, üç Şampiyonlar Ligi, iki La Liga unvanı ve Avrupa’daki 14 playoff maçından 13’ünü kazanamazsınız, bu delilik.”

Zidane, Avrupa Kupası / Şampiyonlar Ligi’nde üst üste üç şampiyonluk kazanan tek antrenördür 1xbet promosyon kodu.

Zidane, Avrupa Kupası / Şampiyonlar Ligi'nde üst üste üç şampiyonluk kazanan tek antrenördür.

Fransız futbol muhabiri Julien Lawrence, Zinedine Zidane’nin özgeçmişini Euroleague podcast’inde bir özgeçmiş olarak oluşturduğunda, katılmamak zor.

Ama insanlar bunu yapar. Ve bir sürü var.

Real Madrid’i yönetirken dört buçuk yıl içinde yedi ana kupaya rağmen, Fransızlar hala bazıları tarafından deneyimli bir taktikçiden ziyade bir kulüp kıyafeti olarak görülüyor, ana özelliği bilgi ya da akıl değil, şans olan bir yönetici.

Bu haftaki Şampiyonlar Ligi yarı final maçından önce, Real Madrid Zidane ve Chelsea arasında — 1: 1’lik bir skorla — BBC Sport, başarılarına rağmen neden evrensel saygı kazanmadığını araştırıyor.

“Arkada şaplak, takım elbise ve ponpon kız mı? Mutlak saçmalık ‘

Zidane-özgeçmişinde üç Avrupa Kupası / Şampiyonlar Ligi unvanına sahip üç yöneticiden biri, ancak diğer ikisi — Bob Paisley ve Carlo Ancelotti — üst üste üç kazanamadı.

Real Madrid için ilk tam sezonunda, La Liga ve Şampiyonlar Ligi’nin (1958’den bu yana kulüp için bir ilk) yanı sıra kulüp Dünya Kupası’nda bir galibiyet elde etti ve ilk döneminde oyunlarının %70’ini kazandı. şarj etmek.

Antrenör olarak ikinci kez geçen yıl La Liga’yı kazanmasına izin verdi ve Zidane bu kampanyayı başka bir şampiyonluk ve Avrupa çiftiyle tamamlayabilir.

Çarşamba günü Chelsea’nin maçından önce, Şampiyonlar Ligi’nde 14 play-off maçında yaptığı tek yenilgi, geçen sezonun 1 / 8’inde 4: 2’lik bir skorla Manchester City’den yenilgidir.

Bununla birlikte, suçluları, bu tür başarıları geçersiz kılmaya çalışıyorlar; bu da, yönetim alanında göreceli bir çaylak olarak aldığı takımın gücünü, özellikle de büyük asist başarıları Real’in birden fazla delik açmasına izin veren Zirve döneminde Cristiano Ronaldo’yu işaret ediyor.

Ayrıca, Fransız ve ekibine fayda sağlayan sahada iyi şanslar örnekleri var: 2016 finalinde Atletico Madrid’e karşı penaltı serisinde başarılı bir beraberlik ve sonraki zafer; Alman takımının her maçta bir oyuncu çıkardığı Münih’teki Bayern Münih ile 2017 çeyrek Finalleri, ilkinde penaltıyı kaçırdı ve ikincisinde net bir penaltı kaybetti; 2018 finalinde Mohamed Salah ve Loris Karius’un yaralanmaları.

Zidane’nin kredisine göre, servetin gerçek kariyeri üzerindeki etkisini inkar etmiyor.

Ocak 2020’de gazetecilere verdiği demeçte, «şanslı olabileceğime katılıyorum ” dedi. – Hayatta şanslıydım. Bunun için minnettar olmalı ve çalışmalıyım. Eğer şanslı olduğumu düşünüyorsanız, bu normaldir. Öyle değil. sorun.»

Zidane şansı kontrol edemez, ancak ekibinin sahada nasıl oynadığını kontrol edebilir.

Euroleague hakkında bir podcast’in daha önce de belirttiği gibi, taktik olarak sık sık düşünüldüğünden daha anlayışlı.

İspanyol futbol yazarı Gillem Balage,» zidane’nin oyunu etkileyen birçok şey var ” diyor. « Liverpool’a karşı[Şampiyonlar Ligi çeyrek final maçında] ve oynadıkları şekilde aşağılık olduklarını kabul etmek gibi küçük detaylar.

«Onlar (Liverpool) son nefeste, tankta neredeyse hiçbir şey kalmadı, bu yüzden Valverde’nin hızını kullanarak kompakt ve karşı saldırı yapalım.

“Klopp, değiştirmelerin oyunun şeklini ve hızını nasıl değiştirdiğini anlattı. Zidane doğru kararları verdi.”

Lawrence, Zidane akıllı hareketler yaptığında, diğer yöneticiler kadar övülmediğini öne sürerek bu konuya devam ediyor.

«Buna ne deniyordu? Tokat, kostüm ve Amigo? Bu tamamen saçmalık ” diye ekliyor.

“Futbol devrimi açısından Johan Crouf, Arrigo Sacchi veya Pep Guardiola olmayabilir, ancak Joao Canchelo aşırı bir oyun kurucusundan iç orta saha oyuncusuna kadar iyi oynadığında, insanlar Guardiola’nın dehası olduğunu söylüyor.

“Mehndi Real Madrid için benzer bir iş yaptığında, kimse Zidane’nin iyi olduğunu söylemiyor.”

Balage,» bu, zidane’nin kariyerinde bir antrenör olarak en değerli sezon ” dedi. “Sergio Ramos ve Dani Carvajal’ın sakatlıktan yoksun olması, Ronaldo’nun kaybı (geçen yaz Juventus’tan) – potansiyelini en üst düzeye çıkarmak zorunda olduğu anlamına geliyor.»

‘Zidane konuştuğunda, oyuncular dinliyor’

Zidane’nin 2013-2014 yıllarında Real Madrid koçu olarak çalıştığı Ancelotti, bir zamanlar Fransızların gerçek yönetim yeteneğinin ne olduğunu ima etti.

«O (Zidane) fantastik bir yönetici olmak için gereken tüm niteliklere sahiptir: karizma, kişilik ve deneyim. Zidane konuştuğunda, oyuncular dinliyor ” dedi.

Bu aynı zamanda Zidane’nin, oyuncuları tarihsel olarak yeteneklerinin zirvesinde satın alan ve yetenekleri geliştirmeyen bir kulüp olan Real Madrid’e neden bu kadar mükemmel bir şekilde uyduğunu açıklıyor.

Balage,» Real Madrid en iyi oyuncuları imzalamaya devam edecek ” diyor. «Zidane gibi bir yöneticiye ihtiyaçları var, bu da size biraz veriyor, ama aynı zamanda kendilerini ifade etmelerine izin veriyor.»

Belki de Zidane ve Real’in birbirleri için uygunluğunun en çarpıcı göstergesi, takımın 2018/19 sezonunun ilk yarısında ayrıldıklarında nasıl performans gösterdiğidir.

Hulen Lopetega ve geçici halefi Santiago Solari önderliğinde, La Liga’da üçüncü sırada yer aldılar, Barcelona kazananlarını 19 puanla geride bıraktılar ve Şampiyonlar Ligi finalinin 1 / 8’inde Ajax tarafından utandılar.

Lawrence,« insanların neden Real Madrid’in kimseyi yönetebileceğine inandığını bilmiyorum »diyor. «Hayır, kimse Real’i yönetemezdi ve bunu Zidane son kez gittiğinde gördük.”

Çiftin birlikte nasıl ilerlediği büyük ölçüde kulübün gerçek olmak istediğine bağlıdır: Galacticos ile sözleşme imzalayan dev ya da genç yetenekleri üretmek ve parlatmak için geleceğe yönelik bir fabrika.

Balagu,» Zidane’nin kesinlikle mükemmel olduğunu söyleyemezsiniz, çünkü oyuncuların iyileştirilmesi onun üstte olmadığı bir şeydir ” diye ekliyor. «Bu Zidane ile iyileştirme ile ilgili değil ve kulübün şikayeti oldu-genç oyuncuları daha iyi yapabilir mi? Onlara zaman ve güven veriyor — ama detaylar? Bunu vermez.”

Ama şimdi mükemmel bir evlilik.

Lawrence,» bu sezon büyük oyunların sonuçlarına bakarsanız, hiç kimse ondan daha iyi oynamadı ” diyor. «La Liga ve Şampiyonlar Ligi’ni tekrar kazanabilirler — ve zaten yaptı. Yaratıcı olun biraz saygı».

Like this post? Please share to your friends:
❤1xBeT Türkiye❤
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: