Slavia’nın Ondrej Kudela’sı 10 maçlık ırkçılıktan men edildi

Slavia Prag oyuncusu Ondrej Kudela, Glen Camara’ya ırkçı taciz nedeniyle 10 maçlık cezası aldı – Rangers orta saha oyuncusu 1xbet resmi sitesi üç maç için uzaklaştırıldı .

Rangers 1xBet
Rangers oyuncuları, Ondrei Kudela’nın Glen Kamara’ya yaptığı yorumdan öfkelendi.

Finn, Mart ayında Ibrox’ta Slavia’nın kazandığı çalkantılı bir Avrupa Ligi toplantısının ardından bir tünelde Kudela’ya saldırmaktan suçlu bulundu.

Rangers forvet oyuncusu Kemar Roof, Ondrej Kolar’ın bir duruşmada kafatası kırılması ve Ibrox’un oyuncularını kontrol edemediği için 9.000 € para cezasına çarptırılmasının ardından aynı suçlamayla dört maç için askıya alındı.

Çatı ve savunma oyuncusu Leon Balogun ihraç edildi ve üç oyuncuya daha çalkantılı bir 16 turda, Çek tarafının 2-0 galip geldiği ve toplamda 3-1 skoru artırdığı bir turda ihtar verildi.

İskoç Polisi ayrıca ırkçı şiddet ve bildirilen saldırı iddialarını inceliyor.

Kudela’nın stoper, oyunun son anlarında el ele dövüşte ağzı kapalı olarak Kamara’ya karşı ırkçı şiddet “iğrenç iddialarını” reddetti, ancak Rangers oyuncusunu azarladığını itiraf etti.

UEFA Etik ve Disiplin Görevlisi tarafından soruşturulmak üzere bir oyun için geçici olarak yasaklandı.

Sonuç olarak, Slavia’nın geçen hafta Arsenal’de 1-1 berabere kaldığını kabul etti ve bundan sonra ne Avrupa’da Slavia’nın ne de Çek milli takımının, muhtemelen Euro dahil olmak üzere oynadığı sonraki dokuz maça katılamayacak.

Camara ve Ruf tarafından alınan yasaklar yalnızca Rangers’ın Avrupa müsabakası için geçerlidir ve Ibrox, Ağustos ayının ilk haftasında üçüncü eleme turunda Şampiyonlar Ligi’ne yükselir.

Birkaç oyuncunun Slavia oynadıktan sonra çevrimiçi olarak ırkçı saldırıya uğradığını söyleyen korucular, Çarşamba günü Facebook ve Instagram’da bir araya geldi.

Bu, kulübün, oyuncularının ve personelinin, platformların ırkçı tacizle nasıl mücadele ettiğine dair endişeler nedeniyle bir hafta boyunca sosyal medyayı boykot ettiklerini duyurmasının ardından geldi.

Kulüp, yaptığı açıklamada, “Oyuncularımızın ve personelimizin çevrimiçi olarak korunması hayati önem taşıyor” dedi.

“Sosyal medya şirketlerinin bir hesap elde etmeden önce kimlik sağlamayı zorunlu hale getirmesi gerektiğine olan güçlü inancımızın altını çizdik.”

Like this post? Please share to your friends:
❤1xBeT Türkiye❤
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: