Sosyal medyada kötüye kullanım: Trent Alexander-Arnold, Naby Keita ve Sadio Mane Instagram’da ırkçı emoji alıyor

Liverpool, Trent Alexander-Arnold, Naby Keita ve Sadio Mane’nin 1xbet saldırılarına kurban gitmesinin ardından sosyal medyadaki ırkçı tacizin “devam edemeyeceğini” söylüyor .

Trent Alexander
Trent Alexander-Arnold (solda), Naby Keita (ortada) ve Sadio Mane (sağda) Salı günü başladı ve Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinin ilk ayağını Real Madrid’e kaptırdı.

Salı günü Real Madrid ile oynanacak Şampiyonlar Ligi maçı beklentisiyle, Instagram üzerinden oyunculara ırkçı ifadeler gönderildi.

Premier Lig kulübü, ihlal edenleri tespit etmek ve kovuşturmak için ilgili makamlarla birlikte çalışacağını söyledi.

Ancak Liverpool, “en kesin önleyici tedbir alınana kadar bunun yeterli olmayacağını” da sözlerine ekledi.

Kulüp, yaptığı açıklamada istismarı “tamamen kabul edilemez” olarak nitelendirdi.

Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinin ilk ayağını Salı günü Real Madrid karşısında kaybettikten sonra, “Ne yazık ki futbol maçından sonraki sabah yine ırkçı şiddeti tartışıyoruz” dedi  .

“Kulüp olarak, oyuncularımıza ihtiyaç duydukları her türlü desteği sunacağız. Mevcut durum devam edemez ve bunun olmamasını sağlamak için hepimizin bir sorumluluğu var. ”

Son zamanlarda oyuncuların sosyal medyada ırkçı hakaretler gördüğü birkaç vaka oldu.

Polis, West Brom forvet oyuncusu Callum Robinson’ın Cumartesi günü Chelsea’ye karşı kazandığı 5-2 galibiyetinin ardından kötü muameleye maruz kalmasının ardından soruşturma yürütüyor.

West Midlands Polisi şunları söyledi: “Sosyal medya saldırılarını asla kimseye sırf oldukları için kabul etmeyeceğiz veya hoş görmeyeceğiz. Tüm nefret suçları gibi, suçluları da şiddetle soruşturur ve kovuştururuz. ”

Brentford forvet Ivan Toni de Salı günü Instagram’da ırkçı hakaretler aldı. Şampiyona kulübü zorbalığa “omurgasız” adını verdi.

Eski Arsenal ve Fransa forvet oyuncusu Thierry Henry, geçtiğimiz hafta platformlarda ırkçılık ve zorbalık nedeniyle tüm sosyal medyadan emekli oldu.

BBC Newsnight’a verdiği röportajda 43 yaşındaki, “yeter artık” ve sosyal medyada ırkçılığa karşı konuşması gerektiğini söyledi.

İngiltere hükümeti daha önce sosyal medya şirketlerini, platformlarında kötüye kullanımla mücadele etmemeleri halinde “milyarlarca sterlin” bulabilecek “büyük para cezaları” ile tehdit etmişti.

Instagram’ın sahibi Facebook, Şubat ayında konuyu ele almak için daha sert önlemler alınacağını söyledi.

Bir Facebook sözcüsü kötüye kullanımı “iğrenç” olarak nitelendirerek, “Bunun Instagram’da görünmesini istemiyoruz ve politikalarımızı ihlal eden bir dizi yorum ve hesabı hızla kaldırdık.

“Kısa bir süre önce bu davranışla mücadele etmek için daha sert önlemler duyurduk ve platformlarımızda nefret ve ırkçılıkla mücadele etmek için elimizden gelen her şeyi yapmaya kararlıyız.”

Like this post? Please share to your friends:
❤1xBeT Türkiye❤
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: