St. Johnston:» kupayı ikiye katlamak ” İskoç futbolunda en iyi sezon mu?

St Johnston, tarihinin en büyük sezonunu tamamladı ve İskoçya Kupası’nı kazandı ve ulusal kupa’nın olağanüstü bir çiftini tamamladı 1xbet.

Ama bu-pound-pound-İskoç futbol tarihinin en iyi kampanyası mı?

Premier Lig bütçesinin alt yarısı ve callum Davidson’un yönetici olarak ilk sezonunda, ligde beşinci sırada yer aldılar, Avrupa’ya hak kazandılar ve Lig Kupası ve İskoçya Kupası’nı kazandılar.

Rangers’ın ligin kazan-kazan kampanyasını tamamladığı aynı sezonda seçkin bir takım olmak için özel bir şey gerekiyor, ancak Perth kulübünün başardığı şey buydu. Peki onların başarısı nedir?

İstekliler

İskoç futbolu, Celtic, Rangers ve Aberdeen liderliğindeki birkaç olağanüstü savaş sonrası kampanyaya sahipti.

Celtic için zirve, tüm ulusal kupaları kazandıkları 1967 kampanyasının yanı sıra Lizbon’daki ünlü Avrupa Şampiyonlar Kupası zaferiydi. Daha sonra, 50 yıl sonra, Brendan Rogers’ın Celtic’i, Avrupa’da hayal kırıklığına uğramasına rağmen, herhangi bir partiyi kaybetmeden ev üçlü maçını tamamladı.

1992-93 sezonu Rangers, tüm Yarışmalarda kulübün en iyileri arasında öne çıkıyor, çünkü iç üçlü maçı tamamladılar, Şampiyonlar Ligi’nin ilk finaline birkaç dakika kala, tartışmalı Marsilya kazananlarına yol açtılar.

Bu arada Aberdeen, Sir Alex Ferguson liderliğindeki İskoç futbolunun zirvesindeydi ve 1983-84 sezonunda İskoçya Kupası’nın şampiyonluğunu ve dublörlüğünü kazandı ve lig Kupası ve Avrupa Kupası yarı finallerine çıktı. Bir önceki kampanyada birlikte kupa galipleri Kupası’nı ve İskoçya Kupası’nı kazandılar.

“St. Johnston” sezonunun bir Avrupa boyutu olmayabilir, ancak mevcut futbol çağındaki paranın daha büyük etkisi, kahramanca eylemlere bağlam sağlar клуба.https://emp.bbc.com/emp/SMPj/2.42.4/iframe.html ” çift kazananlar … tarihin yaratıcıları — – St. Johnston İskoçya Kupası’nı kaldırdı

Avrupa’da ya da yurt içinde olsun, en büyük kulüpler ile St. Johnston gibi il kulüpleri arasındaki uçurum, bu kampanyadan önce Celtic tarafından kazanılan kupanın kanıtladığı gibi, hiç bu kadar geniş olmamıştı.

Perth kulübünün cirosu Celtic’ten yaklaşık 15 kat daha az ve İskoçya Kupası Finallerinde rakiplerinin yaklaşık yarısı Hibernian.

Geçtiğimiz Şubat ayında, Başkan Steve Brown, bütçelerini «sürdürülemez»olarak nitelendirerek bordro kesintilerini tetikledi. 18 ay sonra iki kupa kazandı ve ligde beşinci oldu.

Peki bunu nasıl başardılar?

Çaylak Davidson liderliğindeki kulübün nereden geldiğini düşündüğünüzde başarıları daha da dikkat çekicidir.

Bu sezon ligdeki ilk 20 maçından sadece dördünü kazandılar, 11’i kaybettiler ve Ekim ayında ligin en alt seviyesinde sona erdiler, bu yüzden nasıl bir fark yarattılar?

Yılın başından bu yana, sadece Celtic, Rangers ve Aberdeen, Davidson’un takımını yendi ve son 24 maçta 12 galibiyet ve 8 beraberlik aldı.

Sezonun ikinci yarısında önemli bir iyileşme olduğunu gösteren bu istatistiklere rağmen, erken kekemelikleri, garip bir savunma hatasıyla birlikte, kapıdaki oyunun kötü bir şekilde tamamlanmasından kaynaklanıyordu. İyi bir mentorluk ve büyük bir revizyon yerine küçük değişiklikler sayesinde, bu yenilgiler berabere ve zafere dönüştü.

Bu, Davidson’un koğuşlarının asla saha dışına çıkmadığı gerçeğiyle destekleniyor-sadece yenilmez Rangers (iki kez), Celtic (iki kez) ve Livingston onları ligde birden fazla golle yendi. St. Johnston asla rakipler için hayatı kolaylaştırmaz.

Onların sağlamlığı-2021’de 12 net maçı korurken-özellikle de arka arkaya, Merkez savunucuları Liam Gordon, Jason Kerr ve Jamie Mccarth’ın kaleci Zander Clark ile birlikte etkileyici bir birim oluşturduğu tutarlı bir seçimden kaynaklanıyor.

Ve sağ kanat oyuncusu Sean Rooney, Danny Mcnamar ‘ In Ocak ayında Millwall’a dönmesinden bu yana ilk oyuncu olduğu için gerçek bir açılış oldu.

Bu arada, David Waterspoon, Murray Davidson ve Liam Craig gibi uzun süredir devam eden oyuncular, Ali McCann gibi bazı yetenekli taşıyıcılarla birlikte, Premier League seviyesinde değerli deneyim ve istikrar sağlıyor.

Kaptan Jason Kerr, BBC İskoçya’ya “soyunma odasındaki herkes bu sezon başarımıza katkıda bulundu” dedi. «Çok fazla derinliğimiz var ve herkes bunu istedi.”

Kaleci Zander Clark,» hepimiz birlikteyiz ” dedi . «Birçok insan bizi sezonun başında hesaplardan çıkardı, [biz olduğumuzu söyleyerek] uçuş için aday olduk. Bunu seviyoruz çünkü bize insanların yanlış olduğunu kanıtlama fırsatı veriyor. Bir antrenör için adil bir oyun, inandığı şeye sadık kaldı ve neler yapabileceğimizi biliyordu ve ödülleri topladı. »

Uzmanlar ne söylüyor?

Eski St. Johnston oyuncusu Allan Preston

St Johnston’daki işe alım personeli ve oyunculara nasıl baktıkları en üstte. Kulüpte nasıl düzenlendikleri çok iyi. Diğer kulüplerin kendilerine bakmaları ve ” ne yapıyorlar? Biraz buna ihtiyacımız var.”

Bu yedi yılda üç kupa-bu büyüklükte ve bütçede bir kulüp için çok saçma. Her şey işe alım, takım ruhu ve yöneticinin — Davidson ve Tommy Wright’ın ondan önce — her oyuncudan en iyi şekilde nasıl yararlandığına bağlıdır.

1xbet İskoçya’nın baş spor köşe yazarı Tom English

İskoç oyun tarihinin bir sezonunda en büyük ev başarısı. St. Johnston, iki kupayı kazanma bütçesiyle, daha fazla benzer görecek miyiz?

Bu sezon Rangers ülkenin en iyi takımı. Bir kupa kazandılar, St. Johnston-iki. Ve bunu nispeten çok mütevazı bir bütçeyle yaptılar. Övgü haddini aşıyor.

Like this post? Please share to your friends:
❤1xBeT Türkiye❤
Bir cevap yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: